رهبر داعش در شمال افغانستان با 160 نیرویش تسلیم ارتش این کشور شد

16:24:58 - 1397/05/10
b

مقام‌های ارتش در منطقه شمال و شمال شرق افغانستان می‌گویند که رهبر داعش، معاون او و ده‌ها عضو دیگر این گروه در ولایت(استان) جوزجان به نیروهای امنیتی تسلیم شده‌اند.

به گزارش خبرفوری، قول اردوی(گردان) 209 شاهین، امروز چهارشنبه (10 اسد- مرداد) گفت که نزدیک به 160 تروریست داعشی در ولایت جوزجان به نیروهای امنیتی تسلیم    شده اند.

براساس گزارش‌های موجود، مولوی حبیب‌الرحمان رهبر داعش در شمال افغانستان و مفتی نعمت‌الله معاون او نیز در جمع افرادی هستند که به نیروهای امنیتی تسلیم شده اند.
مولوی حبیب الرحمن رهبر داعش در شمال کشور ومفتی نعمت الله معاون وی همراه با 152 نفر و تمام تجهیزات نظامی شان امشب به نیروهای امنیتی و دفاعی در ولایت جوزجان تسلیم شدند.
این برای نخستین بار است که ده‌ها تروریست داعشی، یک جا خودشان را به نیروهای امنیتی تسلیم می‌کنند.
این در حالی است که از یک ماه بدین سو، درگیری‌های شدیدی میان تروریست‌های داعشی و طالبان در ولسوالی(فرمانداری) درزاب ولایت جوزجان جریان دارد.
گفته می‌شود که در این درگیر تاکنون ده‌ها جنگجوی هر دو گروه کشته و زخمی شده اند.
برخی گزارش‌ها وجود دارد که طالبان در این درگیری‌ها دست بالاتری داشته و توانسته اند که برخی مواضع و پایگاه‌های تروریستان داعشی را در ولسوالی درزاب تصرف کنند.
پیش از این نیز پس از شدت گرفتن درگیری بین تروریستان داعشی و طالبان در ولسوالی درزاب،‌ چند تروریست داعشی به نیروهای امنیتی تسلیم شده بودند.

تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی