دختر سوئدی مانع پرواز هواپیمای اخراج یک پناهجوی افغان شد

15:41:22 - 1397/05/03
b

اعتراض الین ارسون دختر جوان سوئدی مانع از اخراج یک پناهجوی افغان ۵۲ ساله از این کشور شد.

به گزارش خبرفوری، این دختر سوئدی روز گذشته در هواپیمایی ‌که از فرودگاه شهر گوتنبرگ به سوی استانبول می‌رفت، وسط هواپیما ایستاد و به کارمندان خط هوایی گفت تا زمانی که این پناهجوی افغان از هواپیما پیاده نشود، سرجای خود نمی‌شنیند.

وی گفت: "من هرکاری که بتوانم برای نجات زند‌گی این مرد انجام می‌دهم".
ارسون که دانشجوی دانشگاه گوتنبرگ است، پس از آن ‌که همراه با دیگر فعالان امور پناهجویان متوجه شدند که یک پناهجوی افغان اخراج می‌شود. بلیط پرواز گوتنبرگ- استانبول را خریداری کرد، تا همراه این پناهجو در پرواز حضور داشته باشد.
این دختر سوئدی هنگامی که وارد هواپیما شد، با تلفن همراه‌‌اش از داخل هواپیما شروع به پخش زنده کرد و اعتراض‌اش را به زبان انگلیسی بیان داشت.
تصویر پخش زندۀ این دختر روز سه شنبه در رسانه‌های اجتماعی بیش از نیم میلیون بیننده داشت.
پس از آن که شماری از مسافران در هواپیما از این دختر انتقاد کردند، وی گفت: "من نمی‌خواهم که زند‌گی یک انسان از بین برود، به خاطر آنکه شما نمی‌خواهید پرواز خود را از دست بدهید".
پس از آنکه چند دقیقه از اعتراض وی گذشت، برخی از مسافران دیگر نیز با او هم صدا شدند و سرانجام کارمندان خط هوایی ناگزیر شدند که پناهجوی افغان را از هواپیما بیرون بکشند.
رسانه‌های سوئدی گزارش دادند که مردی که قرار بود روز دوشنبه اخراج شود، از فرودگاه ناپدید شد، اما خبرگزاری دویچه وله آلمان گزارش داده است که این مرد هنوز تحت بازداشت قرار دارد و شاید چند روز دیگر اخراج شود.

تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی