آمریکا در شش‌ماه گذشته نزدیک به 3هزار بمب در افغانستان پرتاب کرده است

13:47:16 - 1397/05/03
b

آمارهایی که به تازگی منتشر شده نشان میدهد که آمریکا در شش ماه گذشته نزدیک به 3هزارو بمب بر علیه تروریست‌ها در افغانستان پرتاب کرده است.

به گزارش خبرفوری، براساس آمارهایی که به تازگی منتشر شده است، نظامیان آمریکایی در شش ماه گذشته نزدیک به سه‌هزار بمب علیه تروریستان در افغانستان استفاده کرده است.
براساس آمار موجود هواپیماهای آمریکایی به شمول هواپیما‌های بی سرنشین در شش ماه نخست سال جاری میلادی 2هزارو 911 راکت و بمب را بر شورشیان ضد دولت در افغانستان پرتاب کرده است.
فرماندهی مرکزی نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا گزارش داده است که در شش ماه نخست سال 2017 میلادی که مشغول ترین سال برای نیروی هوایی آمریکا در افغانستان خوانده شده بود، یکهزارو634 راکت و بمب بر مواضع تروریست ها در افغانستان پرتاب شده بود.
افزون بر حملات هوایی نظامیان آمریکایی، نیروی هوایی افغانستان نیز حملات هوایی را در این مدت انجام داده اند که این حملات شامل آمار ارایه شده از سوی نیروهای هوایی آمریکا نمی‌باشد.
حملات هوایی نظامیان افغان و خارجی که هدف آن مخالف مسلح دولت افغانستان است، در برخی موارد توام با ادعاهای تلفات محلی نیز بوده است.
سازمان ملل متحد گزارش داده است که در شش ماه نخست سال جاری میلادی یکهزارو692 غیرنظامی افغان در جنگ کشته و 3هزارو 430 غیرنظامی دیگر زخمی شده است که در این میان حملات هوایی – نیروهای خارجی و افغان – سبب کشته شدن 149 نفر و زخمی شدن 204 نفر شده است.
آمار امسال سازمان ملل متحد، نمایانگر افزایش 52 درصد تلفات غیرنظامیان افغان در اثر حملات هوایی در مقایسه با شش ماه نخست سال 2017 میلادی می‌باشد.
افزایش حملات هوایی نظامیان آمریکایی در افغانستان نشان دهنده فشار نظامی است که به گفته فرماندهان نظامی امریکایی بر گروه طالبان وارد می‌شود، تا آنان را به مذاکرات صلح با حکومت افغانستان وا دارد.
ژنرال جفری هریگین، فرمانده نیروی مشترک در فرماندهی مرکزی نیروهای هوایی آمریکا گفته است که حملات هوایی تا زمانی ادامه خواهد یافت که طالبان به مذاکره با حکومت افغانستان تمایل نشان دهند.
با این حال، طالبان تاکنون هیچ تمایلی به مذاکره با حکومت افغانستان نداشته و همواره خواستار مذاکرات مستقیم با حکومت ایالات متحدۀ امریکا است.
همچنین، براساس آماری که فرماندهی مرکزی نیروهای هوایی آمریکا منتشر کرده است، حملات هوایی سربازان آمریکایی بر ضد داعش در سوریه و عراق کاهش یافته است.
براساس آمارهای نیروی هوایی آمریکا در شش ماه نخست سال جاری میلادی نظامیان آمریکایی 2هزارو 862 راکت و بمب را در سوریه و عراق پرتاب کرده است، حال آنکه در عین محدوده زمانی در سال گذشته بیشتر از 23 هزار راکت و بمب در عراق و سوریه استفاده شده بود.

تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی