امارات میزبان نشست چهارجانبه امنیتی افغانستان

12:49:21 - 1397/05/02
b

ابوظبی پایتخت امارات امروز میزبان مقامات امنیتی چهار کشور آمریکا، امارات، عربستان و افغانستان است.حاضران در این نشست راه های برقراری صلح در افغانستان را بررسی خواهند کرد.

به گزارش خبرفوری، محمد حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی افغانستان برای شرکت در نشست چهارجانبه افغانستان، آمریکا، عربستان سعودی و امارات در مورد روند صلح افغانستان روز گذشته وارد ابوظبی شد.
این نشست چهارجانبه از صبح امروز سه‌شنبه (2 اسد- مرداد) در این شهر برگزار می شود.
قادرشاه، سخنگوی مشاور شورای امنیت ملی افغانستان در این باره به صدای آمریکا گفته که این نشست به منظور بحث روی همکاری‌های امنیتی و تأمین صلح در افغانستان در ابوظبی، پایتخت امارات متحده‌ی عربی برگزار شده است.

 وی افزوده است، در این نشست که توسط محمد حنیف اتمر، مشاور شورای امنیت ملی افغانستان رهبری می‌شود، روی برنامه مشترک میان افغانستان، ایالات متحده‌ی آمریکا، امارات متحده‌ی عربی و عربستان سعودی در مورد صلح و مبارزه با تروریزم نیز صحبت خواهد شد.
این نشست به دنبال نشست مشاوران امنیت ملی این چهار کشور در ماه مارچ سال جاری میلادی برگزار می‌شود.
 دفتر مشاور امنیت ملی افغانستان خاطرنشان کرد که هدف از این نشست در امارات متحده عربی، تأیید روند اقدام برای تقویت روند صلح بین چهار کشور، مبارزه با تروریسم و همکاری‌های منطقه‌ای است.
به گفته دفتر مشاور امنیت ملی کشور در نشست ماه مارچ گذشته، مشاوران امنیت ملی چهار کشور تصمیم گرفتند تا مسألۀ تأمین مالی هراس‌افگنان را شناسایی کنند و اقدامات مشترک برای از بین بردن آن، انجام دهند.

 

تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی