اشرف غنی: تاریخ برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری مشخص شود

13:54:56 - 1397/05/01
b

محمداشرف غنی رییس جمهور افغانستان از کمیسیون انتخابات این کشور خواست که تاریخ برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری را هرچه زودتر اعلام کند.

به گزارش خبرفوری؛ دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان با انتشار خبرنامه‌ای گفته که آقای غنی عصر روز یکشنبه (31 سرطان-مرداد) با اعضای کمیسیون انتخابات، نماینده خاص سرمنشی سازمان ملل متحد، نماینده اتحادیه اروپا و شماری از سفرای کشورهای حمایت‌کننده از پروسه انتخابات، دیدار کرد.

در این دیدار که در ارگ انجام شد، رهبری کمیسیون انتخابات پیرامون آمادگی‌های آن کمیسیون برای برگزاری انتخابات مجلس نمایندگان و شوراهای ولسوالی‌ها (شهرستان) اطلاعات دادند.

آقای غنی نیز از کمیسیون انتخابات خواست تا از چگونگی روند ثبت نام رأی‌دهند‌گان به مردم اطمینان دهد و نیز زمینه نظارت از انتخابات توسط احزاب سیاسی، نهادهای مدنی و ناظرین ملی و بین‌المللی را فراهم نماید.

وی تاکید کرد که مداخله در امور انتخابات توسط هرکس به‌شمول کارمندان حکومتی جرم پنداشته می‌شود و حکومت برای جلوگیری از مداخله کارمندان حکومت در این روند، تدابیر لازم را روی‌دست خواهد گرفت.

محمداشرف غنی افزود که جعل و فساد در انتخابات از نظر قانون جرم است و مطابق به قوانین نافذه کشور، باید به‌ آن رسیدگی صورت گیرد.

 وی گفت که حکومت وحدت ملی اراده جدی برای برگزاری انتخابات دارد.

آقای غنی خاطرنشان‌ساخت که رهبری حکومت وحدت ملی از کمیسیون انتخابات تقاضا می‌نماید تا به زودترین فرصت ممکن، تاریخ برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری را مشخص و با مردم شریک سازد.

درهمین حال داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی این کشور نیز بعد از ظهر روز یکشنبه با آقای تادامیچی یماموتو نماینده ویژه سازمان ملل در افغانستان در قصر سپیدار دیدار کرده است.

رییس اجرایی در این نشست با قدردانی از تلاش‌های سازمان ملل از تعهد حکومت برای برگزاری انتخابات با اعتبار اطمینان داده است.

تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی