سفیر بریتانیا در کابل: جنگ افغانستان به بن بست رسیده است

11:56:26 - 1397/04/31
b

نیکولاس کی سفیر بریتانیا در کابل می‌گوید که جنگ کنونی افغانستان به بن بست رسیده و طرف‌های درگیر این جنگ از مجرای نظامی نمی‌توانند پیروز شوند.

به گزارش خبرفوری؛ نیکولاس کی اظهارداشت که طرفین این جنگ باید انعطاف نشان بدهند تا از راه مذاکرات بین افغانی یک توافق سیاسی بدست آید، زیرا به گفته وی، آتش بس اخیر نشان داد که به شمول مردم، طالبان و نظامیان افغان خواهان صلح هستند.
سفیر بریتانیا در کابل در گفت‌وگو با صدای آمریکا راه حل منازعات با طالبان را توافقات سیاسی خوانده ولی گفته است که برای رسیدن به این توافقات، اقدامات نظامی ضروری است.
نیکولاس کی گفته است با وجود آنکه بریتانیا خواستار مذاکرات صلح به رهبری افغان‌ها است، اما اگر حکومت افغانستان خواستار همکاری بریتانیا باشد، لندن برای این همکاری آماده است.
سفیر بریتانیا همچنان افزوده است استراتژی جدید آمریکا در قبال جنوب آسیا و افغانستان و تعهدات پیمان آتلانتیک شمالی یا ناتو برای طالبان نشان داد که آن گروه نمی‌تواند که از طریق جنگ برنده شود.
این در حالی است که شورای عالی صلح افغانستان به تازگی گفته است که پس از اعلام آتش‌بس میان طالبان و حکومت و برگزاری چندین نشست ملی و بین‌المللی پیرامون صلح، تمایلات طالبان برای آغاز گفت‌وگوهای صلح بیشتر شده است.

تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی