ژنرال دوستم بعد از ماه‌ها دوری امروز به کابل باز می‌گردد

11:40:32 - 1397/04/31
b

یکی از سناتوران نزدیک به ژنرال دوستم معاون اول ریاست جمهوری افغانستان می‌گوید که آقای دوستم امروز پس از بازگشت به کابل مستقیماً به دفتر کارش می‌رود.

به گزارش خبرفوری، عبدالله قرلق سناتور ولایت(استان) قندوز در مجلس سنا و یکی از افراد نزدیک به ژنرال دوستم گفت: "براساس تفاهمی که میان ارگ ریاست جمهور و ژنرال دوستم صورت گرفته، قرار است هواپیمای حامل آقای دوستم حوالی ساعت 3:50 دقیقه عصر امروزیکشنبه در میدان هوایی(فرودگاه) کابل نشست کند."
آقای قرلق افزود که معاون اول ریاست جمهوری ابتدا در میدان هوایی کابل از سوی مقام‌های حکومتی استقبال شده و سپس در دفتر کاری‌اش با استقبال مردم افغانستان، رهبران احزاب و جریان‌های سیاسی مواجه خواهد شد.
به گفته او بازگشت ژنرال دوستم که خواست اول معترضان شمال بود امروز برآورده می‌شود و با حکومت توافق شده که پس از بازگشت ژنرال دوستم نظام الدین قیصاری نیز از بند رها شود و این گونه هر دو خواست معترضان شمال بر آورده خواهد شد.
طرفدران ژنرال دوستم از 20 روز به این طرف در ولایت‌های شمالی کشور دست به اعترضات گسترده زده اند و خواستار بازگشت آقای دوستم و رهایی نظام الدین قیصاری شده اند. قیصاری حدود 20 روز پیش توسط نیروهای امنیتی در ولایت فاریاب بازداشت و به کابل منتقل شد.
آقای قرلق گفت که حکومت به رهایی نظام الدین قیصاری نیز چراغ سبز نشان داده و تظاهرات‌های شمال با آمدن آقای دوستم متوقف خواهد شد. اما، بشیر احمد ته‌ینج سخنگوی حزب جنبش گفته است که اعتراضات شمال تا رهایی آقای قیصاری همچنان ادامه خواهد داشت.
ژنرال دوستم معاون اول ریاست جمهوری بیشتر از یک سال پیش برای تداوی به ترکیه رفته بود؛ اما پس از آن، حکومت به دلیل بررسی پرونده حقوقی او با احمد ایشچی از رقبیان سیاسی‌اش، اجازه ورود آقای دوستم را به کابل نداد و در ترکیه ماندنی شد.
هم اکنون ارگ ریاست جمهوری نیز طی اعلامیه‌‌ای گفته است که تمامی اختیارات قانونی معاونیت اول ریاست جمهوری به آقای دوستم بر گردانده می‌شود.

تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی