اولین باشگاه یوگا برای زنان در کابل افتتاح شد

12:10:05 - 1396/09/08
b

تهران/ خبرفوری/ فخریه که ۷ سال است با یوگا آشنا شده و مالک و موسس اولین باشگاه یوگا برای زنان در افغانستان میگوید؛ هدف من از تاسیس این باشگاه ایجاد نشاط در میان زنان بود.

زنان در افغانستان همواره سختی‌ها و دشواری‌هایی فراوانی را دیده‌اند. با آن‌که تازه‌ترین آمارها افزایش خشونت‌ها در برابر زنان را نشان می‌دهند، اما نمونه‌هایی هم هستند که چهرۀ دیگری از افغانستان و از زنان این کشور را، برجسته می‌سازند.

 این روزها اولین باشگاه یوگا مخصوص زنان در کابل افتتاح شده و با استقبال خوبی روبرو شده است.

 تمرین یوگا با «مراقبه» آغاز می‌شود؛ یعنی دمی در سکوت، به‌گونۀ ژرف فکر می‌کنند و گمان‌های خودمحورانه را از ذهن می‌زدایند.

 معصومه که سال ها است یوگا کار میکند می‌گوید: "وقتی‌که مراقبه می‌کنی و خاصتاً روی بدن خودت تمرکز می‌کنی، خواه‌ناخواه یک نوع آرامش را به‌وجود می‌آورد".

 آرام و ساکت؛ گویا در تلاش زدودن خاطره‌های تلخی هستند که به‌عنوان یک زن در افغانستان دیده‌اند.

گویا در تلاش برای شکستن تابوهایی هستند که زن را چیزی بیشتر از یک خواهر، مادر، همسر و یا «سیاه‌سر» ندیده‌اند.

 مرام و مقصود یوگا احساس سبکی، توازن و تعادل هرمونی بدن است.

طاهره یکی دیگر از بانوان یوگا کار می‌گوید: "یوگا استقرار بدن را حفظ می‌کند. به‌گونۀ مثال کسانی هستند که شانه‌های شان به طرف راست یا چپ شان افتاده‌ است. یوگا ساختار بدن را بهتر می‌سازد."

 فخریه، مالک تنها باشگاه یوگا برای زنان در کابل است او میگوید: "هدف ما از تأسیس مرکز یوگا همین بود که ما بتوانیم به زنان کمک کنیم تا حتی شده برای چند ساعت مشکلات خود را فراموش کنند".

تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی