شور فوتبال در پایتخت افغانستان/ 10هزار تماشاگر به ورزشگاه آمدند+ گزارش تصویری

21:37:25 - 1396/08/06
b

تهران/ خبرفوری// بیش از 10هزار نفر شب گذشته با حضور در ورزشگاه فدراسیون فوتبال افغانستان بازی فینال ششمین دور لیگ برتر فوتبال افغانستان را از نزدیک تماشا کردند.

روز گذشته زن، مرد، جوان، پیر، کودک و نوجوان در کنار جوانان در حالی به تماشای بازی فینال لیگ برتر فوتبال افغانستان نشستند که این روزها افغانستان در شرایط خاص امنیتی به سر می برد و مردم این کشور در نقاط مختلف شاهد ناامنی های گوناگون هستند.

Image title

اما یکی از موضوعاتی که در بازی دیروز فضای ورزشگاه فدراسیون فوتبال افغانستان را متفاوت کرده بود، حضور زنان در سکوهای تماشاگران بود. زنان جوان، نوجوان و میانسال روز گذشته با شور و هیجان زیادی تیم محبوب شان را در کابل تشویق کردند.

Image title

زحل که در کابل زندگی می کند در این باره گفت: "از اینکه این فرصت برای من مهیا شده تا بتوانم از نزدیک بازی فوتبال را آن هم در شب از نزدیک تماشا کنم بسیار خوشحال هستم".

Image title

بی بی گل هشتاد ساله هم در رابطه با حضورش در ورزشگاه فوتبال در ساعات اولیه جمعه شب گفت که هرچند من از نظر جسمی شرایط خوبی ندارم، با آن هم مشکلات را به جان خریدم و برای دیدن بازی فوتبال به اینجا آمدم.

فرهاد دریا، آوازخوان و آهنگ ساز مشهور افغانستانی نیز در این باره خاطرنشان کرد: "این جای خوشحالی و شادمانی است که امروز زیر پوست و استخوان من دوید، امروز برنده واقعی افغانستان بود".

Image title

اشرف غنی با بازیکنان فینال دیدار کرد
درهمین حال صبح امروز شنبه ششم عقرب –آبان اشرف غنی رییس جمهور افغانستان با بازیکنان تیم های فینالیست ششمین دور لیگ برتر فوتبال افغانستان یعنی دمیوند اتلان و شاهین آسمایی دیدار کرد و گفت: "مسابقه دیروز یک مسابقۀ معمولی نبود. نمونه ای از اراده مردم بود که هیچ گاه تسلیم تهدیدها نمی شوند".

در دیدار پایانی ششمین دور رقابت‏ های لیگ برتر فوتبال افغانستان که جمعه شب در استادیوم فدراسیون فوتبال افغانستان برگزار شد، تیم فوتبال شاهین آسمایی با برتری چهار بر سه در برابر تیم دمیوند اتلان، قهرمان این دوره از بازی ها شد.

این برای چهارمین بار پیاپی است که تیم فوتبال شاهین آسمایی جام قهرمانی بازی های لیگ برتر فوتبال افغانستان را به خانه می برد.
Image title

Image title

Image title

Image title

Image title


منابع: سایت ریاست جمهوری افغانستان- طلوع نیوز- فدراسیون فوتبال افغانستان


تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی