افغانستان به تجاوز موشکی پاکستان واکنش نشان داد

14:26:17 - 1397/01/22
b

تهران/ خبرفوری/ مسئولان وزارت دفاع ملی افغانستان با تاکید بر حفاظت از تمامیت ارضی این کشور می‌گویند که حملات موشکی پاکستان در ولایت شرقی کنر، پاسخ دریافت کرده است.

مسئولان محلی ولایت(استان) کنرافغانستان  روز گذشته اعلام کردند که نظامیان پاکستان در 24 ساعت گذشته بیش از 400 موشک به این ولایت پرتاب کردن
این مقام ها تصریح کردند که موشک اندازی های پاکستان در یک ماه گذشته باعث آوارگی بیش از 300 خانواده از مناطق اصلی‌شان شده و چندین تن نیز در اثر این حملات جان باخته اند.
تخلفات مرزی و تجاوز آشکار نظامیان پاکستانی بر ولایت مرزی کنر که در جریان سالیان گذشته نیز ادامه داشته است در حالی صورت می‌گیرد که بارها مقام های سیاسی و نظامی پاکستان به توقف این حملات تجاوزکارانه متعهد شده بودند.
در تازه ترین مورد خاقان عباسی نخست وزیر این کشور درسفری که به کابل داشت و در جریان آن با رهبران حکومت وحدت ملی دیدار و گفتگو کرد. بر موارد مختلف از جمله توقف حملات موشکی نظامیان این کشور بر مناطق مرزی افغانستان متعهد شده بود.
با آن هم شلیک موشک از آن سوی خط فرضی دیورند در جریان سفر نخست وزیر پاکستان به افغانستان و پس از ختم این سفر ادامه یافته و سبب شد که ده‌ها خانواده از مناطق شان آواره شوند.
با این وجود مسوولان وزارت دفاع ملی از ارائه پاسخ های باالمثل به تجاوز نظامی پاکستان به مناطق مرزی کشور سخن گفته، تاکید دارند که هر گونه حمله تجاوز کارانه از این پس جواب همانند را از سوی ارتش دریافت خواهد کرد.
ژنرال محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان گفت که منسوبان امنیتی ودفاعی کشور پس از آنکه حملات موشکی پاکستان علی الرغم تعهد نخست وزیر این کشور برای توقف این حملات در ولایت مرزی کنر ادامه یافت، نظامیان افغان نیز به حملات باالمثل اقدام نمودند.
آقای رادمنش گفت که مناطقی در آنسوی خط فرضی دیورند که از آن پرتاب موشک صورت می گرفت توسط نیروهای ارتش هدف حملات توپ قرار گرفت است.
وی خاطرنشان ساخت پس از اقدامات بالمثل منسوبین ارتش در برابر پرتاب های موشک در مناطق مرزی این حملات نیز توقف یافته و به تازگی اقدامات تجاوز کارانه از سوی نظامیان پاکستان مشاهده نشده است.
این مسئول وزارت دفاع ملی هشدار داد که هر حمله تجاوزکارانه از سوی هر کشور و گروه تروریستی پاسخ تندی از سوی ارتش افغانستان دریافت خواهد کرد.

تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی