ابراز علاقه‌ی ترکمنستان به تکمیل پروژه تاپی در افغانستان

13:34:52 - 1397/01/21
b

تهران/خبرفوری/ مسئولان کنسولگری ترکمنستان و همچنین رییس دفتر ولایتی(استان) تاپی در هرات از آغاز سروی‌های زمینی، امور مین‌پاکی و آزمایش‌های خاک مسیر تاپی در افغانستان خبر می‌دهند.


جیلانی فرهاد؛ سخنگوی والی(استاندار) هرات هم به آوا گفت که رییس دفتر تاپي در ولایت هرات همراه با کنسول ترکمنستان در دیداری با والی، گزارش پیشرفت فعالیت‌های انجام شده و اقدامات روی دست را به وی ارائه کردند.
سخنگوی والی هرات می‌گوید که آنان از ایجاد دفتر تاپی در ماه دسامبر در هرات سخن گفته و تاکید کردند که تمام امور تاپی از طریق همین دفتر پیگیری خواهد شد.
به گفته‌ آقای فرهاد، رئیس دفتر تاپی در این دیدار گفته است که در کنار شرکت‌های معتبر بین‌المللی، برخی شرکت‌های محلی نیز در تطبیق این پروژه سهم می‌گیرند.
وی همچنین گفت که کار پاک‌سازی مین‌‌ها در چندین محل در داخل کشور آغاز شده و امور آن توسط تیم‌های مسلکی(فنی) پیش برده می‌شود.
این برنامه‌ها به صورت هم‌زمان در ولایت‌هایی که در مسیر تاپی قرار دارند، آغاز شده است.
همچنین براساس سخنان رئیس دفتر تاپی در هرات، كار نمونه‌برداري خاک مسیر تاپی توسط شرکت‌هاي مشترک داخلي و خارجي آغاز شده است.
همزمان با این، تحقیقات هوایی نیز از طریق رادارهای لیزری انجام می‌شود.
کنسولگری ترکمنستان در هرات نیز از اراده قوی آن کشور به‌خاطر تکمیل پروژه تاپی در داخل افغانستان اطمینان داد و از آغاز کار حفر تاپی بعد از تکمیل كارهای فنی سخن گفت.
کار ساخت پایپ لاین گاز تاپی در ولایت هرات روز جمعه (۲۳ فوریه) رسماَ شروع شد.

تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی