چرا مرد افغان نام فرزندش را دونالد ترامپ گذاشت؟+عکس

15:18:02 - 1396/12/22
b

تهران/ خبرفوری/ سید اسدالله پویا، پدر افغان از ولایت (استان) دایکندی افغانستان است او سه فرزند دارد و نام یکی از فرزندانش را دونالد ترامپ گذاشته است.

پویا در این باره اظهارداشت که دونالد ترامپ شخص موفقی است و توانسته است کارنامه‌ی خوبی در بخش سرمایه‌گذاری و تجارت داشته باشد.
پدر دونالد ترامپ افزود که فعالیت‌های اقتصادی رییس جمهور آمریکا برای من یک الگو است.
این شهروند افغان در رابطه با انگیزۀ گذاشتن نام دونالد ترامپ بر روی پسرش گفت: "قبلاً من کتاب‌هایی از دونالد ترامپ مثل «راز موفقیت»، «چگونه ثروتمند شویم»، «چگونه ما می‌خواهیم که شما ثروتمند شوید» را خوانده ام، این کتاب‌ها، همه شان تقریباً راز موفقیت را در دل خود دارد و دیگر این که او کارنامه اقتصادی خوبی دارد، به همین خاطر تصمیم گرفتم که نام فرزند خود را دونالد ترمپ بگذارم".
Image title
پویا افزود: "این کار من باعث برخورد منفی جامعه شده است، حتی به اندازه ای که پدربزرگ و مادربزرگ فرزندم رابطه خود را با ما قطع کرده اند و اقوام نیز از وی به اندازه‌ای روی‌گردان شده اند".
وی با اشاره به اینکه گذاشتن نام ترامپ بر فرزندم سبب مشکلاتی در ادارات دولتی نیز برای وی شده است خاطرنشان کرد: "مأموران می‌گفتند در افغانستان نام دیگری وجود نداشت که نام کودک خود را دونالد ترامپ گذاشتی؟".

Image title


پدر ترامپ افغان، با آنکه نمی‌خواهد در پی برخوردهای منفی جامعه نام فرزندش را تغییر دهد؛ اما نگرانی دارد.
پویا از رئیس جمهور آمریکا خواست به هر نحوی که باشد در تأمین امنیت افغانستان و گفتگوهای صلح در این کشور کمک کند.
این شهروند افغان ادامه داد: "درخواست ما این است که بتوانیم ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا را ببینیم".
ترامپ کوچک حالا یک و نیم ساله است و پدرش آرزو دارد که او نیز مانند دونالد ترامپ در اقتصاد موفق باشد.

تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی