امنیت ملی افغانستان 8 تروریست داعشی را در کابل دستگیر کرد

22:45:32 - 1396/11/21
b

تهران/ خبرفوری/ ریاست عمومی امنیت ملی کشور اعلام کرده است که ماموران این اداره، 8 تروریست داعشی را در شهر کابل بازداشت کرده اند.


در خبرنامه ارسالی ریاست عمومی امنیت ملی آمده که این تروریستان داعشی مسئولیت جلب و جذب جوانان و سازماندهی حملات تروریستی را به عهده داشتند.

در این خبرنامه آمده است:"نیروهای قطعات خاص ریاست عمومی امنیت ملی با استفاده از اطلاعات طی عملیات های جداگانه 8 تن از اعضای گروه تروریستی داعش را که مصروف جلب و جذب جوانان و سازماندهی حملات تروریستی بودند، بازداشت نموده است".

خبرنامه افزوده است: "بازداشت شدگان هر یک، انجنیر(مهندس) جاوید، عزیزالله، بلال، صدیق الله، قدرت‌الله، دکتر اکرام الله، محب‌الله و ولی احمد اعتراف نموده اند، که مدت ها قبل به گروه تروریستی داعش جذب گردیده بودند".

ریاست عمومی امنیت ملی کشور گفته که اعضای اين گروه همچنان درگردآوری و فراهم ساختن زمینه جمع آوری پول به نام اعمار مساجد و مدارس برای گروه تروریستی داعش نقش داشتند و در ضمن این گروه نقش برجسته‌ای در انتقال افراد آن گروه به ولایت ننگرهار، جابجا نمودن مین، ترور افراد، انتقال مواد انفجاری به اهداف مورد نظر با گروه داعش داشته است.

گفتنی است که چندی پیش نیز ریاست عمومی امنیت ملی کشور از کشف بزرگترین مخفیگاه گروه تروریستی داعش در شهر کابل خبر داده بود.

تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی