صالح: انتظار مردم برای حمله بعدی استراتژی حکومت افغانستان است

13:02:33 - 1396/11/03
b

تهران/ خبرفوری/ امرالله صالح رییس پیشین امنیت ملی افغانستان می‌گوید که انتظار برای حمله بعدی به یکی از نقاط کابل و اینکه مردم حمله قبلی را فراموش کنند جزء استراتژی اعلان ناشده دولت افغانستان است.

رییس پیشین امنیت ملی افغانستان، دو روز پس از حمله تروریستی به هتل اینترکانتیننتال شهر کابل در صفحه فیس بوک خود نوشت: "بخشی از استراتژی اعلان ناشده دولت افغانستان؛ اول: کم اهمیت جلوه دادن حمله تروریستی؛ دوم: کم نشان دادن ارقام تلفات و خسارات؛ سوم: ستایش از نیروهای امنیتی؛ چهارم: محکوم کردن تروریستان ، انتقاد از طراحان حملات در آن سوی خط دیورند و مرزهای افغانستان است".

وی ادامه داد که دیدار احتمالی از زخمی‌ها در نزدیک‌ترین شفاخانه یعنی امرجنسی در ۱۰۰ متری ارگ، دیدار احتمالی با خانواده شهدا یا هم زخمی‌ها و نا دیده گرفتن سر و صدای مردم و انتقاد از رهبری نهادها بخش دیگری از این استراتژی است.

رییس پیشین امنیت ملی افزود که انتظار برای حمله بعدی و اینکه مردم حمله قبلی را فراموش کنند. حفاظت از چهره های ناکام روی مسایل سیاسی، قومی و شبکه ای؛ ایجاد رابطه بسیار خوب تا حد خبر گیری و احوال پرسی خصوصی از برنامه های آی اس آی در کابل و حتی زمینه سازی به رشد آنها در دولت و سیاست تا اگر شود با تضرع پاکستان را قناعت به آدم گری ساخت.( تلاش شود که بی سرو صدا باشد)".

آقای صالح افزود که اما پالیسی اساسی و پایه ای – تمرکز روی بقا در قدرت، تحکیم شبکه خودی در نهادها زیر نام اصلاحات ، تمرکز فوق العاده و همیشگی روی ایجاد جایگاه خوب در کشورهای غربی و کمک کننده، نا دیده گرفتن انتقادهای داخلی و مظلوم گرایی در اذهان عامه در حالی که به گمان اغلب همین امروز حمله هتل کانتیننتال دیگر مسئله اصلی بحث های داخل دولت نیست".

تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی