مهاجمان مسلح به هتل اینترکنتیننتال کابل حمله کردند

23:32:27 - 1396/10/30
b

تهران/ خبرفوری/ وزارت کشور- داخله افغانستان از حمله مهاجمان به هتل اینترکنتیننتال در غرب کابل خبر داده است.

نجیب دانش، سخنگوی این وزارت‌خانه همچنین گفته نیروهای امنیتی افغانستان فورا به محل رویداد رسیده و با مهاجمان درگیر شده‌اند.
آقای دانش گفته که این رویداد ساعت ۹ شب به وقت محلی رخ داده، اما در باره تلفات این رویداد اطلاعی نداده است.
سخنگوی وزارت کشور می‌گوید که براساس اطلاعات ابتدایی، در این رویداد چهار فرد مهاجم دخیل بوده که تاکنون ۲ نفر از آنها کشته شده است.
آقای دانش می‌گوید که امنیت اینترکنتینانتال از دو هفته به این سو از سوی یک شرکت خصوصی تامین می‌شود. به گفته او، مهاجمان از طریق آشپزخانه داخل هتل شدند.
یکی از مهمانان این هتل به خبرگزاری فرانسه گفته که مردم در اتاق خود پنهان شده‌اند. او می‌گوید: "من نمی‌دانم که آیا مهاجمان در داخل هتل هستند، اما صدای شلیک را از جایی در نزدیکی طبقه اول می‌شنوم."
او افزوده است: "ما در اتاق خود پنهان شدیم. از نیروهای امنیتی خواهش می‌کنم که ما را در اسرع وقت نجات دهند تا مهجمان ما را نکشند."
هیچ گروهی تاکنون مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

اینترکنتینانتال یکی از هتل‌های مشهور کابل و محل اقامت بسیاری از شهروندان کشورهای غربی است. این هتل بر روی تپه‌ای در غرب این شهر واقع بوده که اغلب میزبان مراسم عروسی، کنفرانس‌ها و جلسات سیاسی می‌شود.
این هتل به شدت تحت محافظت قرار دارد و ایست‌های بازرسی متعددی برای ورود به آن وجود دارد.
بیش از ۶ سال پیش نیز به هتل کابل اینترکنتیننتال حمله شده بود که در نتیجه ۲۱ نفر کشته شدند. گروه طالبان مسئولیت این رویداد را به عهده گرفت.
کابل در چند ماه گذشته شاهد حملات خونین بوده ‌است.
سه هفته پیش، در یک حمله انتحاری به یک مرکز فرهنگی در غرب کابل که مسئولیت آن را گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) به عهده گفت، ۴۱ نفر کشته شدند.

تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی