نظامیان تازه نفس آمریکایی در هلمند

22:57:32 - 1396/10/26
b

تهران/ خبرفوری/ گروه ۳۰۰ نفری نظامیان آمریکایی پس از ورود به افغانستان در ولایت(استان) ناآرام هلمند مستقر شد.

ماموریت اصلی این گروه ۳۰۰ نفری، آموزش دهی و مشاورت به نیروهای امنیتی افغانستان عنوان شده است.

به نقل از روزنامۀ مرین تایمز، این نظامیان درگیر عملیات جنگی نخواهند بود و استقرار آنان بخشی از برنامۀ منظم تغییر و تبدیل نوبتی قوا خوانده شده است.

پس از انتقال کامل مسئولیت های امنیتی به قوای افغان، بخش‌های از ولایت هلمند از کنترل قوای مسلح افغانستان خارج شده و طالبان بر آن ساحات حاکم شدند.

اما راجر ترنر، فرمانده قوای آمریکایی مستقر در هلمند، به مرین تایمز گفته است که سربازان افغان اکنون ابتکار عمل را در دست دارند و عملیات پی هم را بر مواضع طالبان انجام می‌دهند.

انتقال زخمی شدگان از طریق هوا، کنترل هوایی و قابلیت‌های تدارکات هوایی از آموزش های جدید و اساسی است که قوای تازه نفس آمریکایی به سربازان افغان در هلمند آموزش می‌دهند، آموزش‌هایی که تا کنون در سطح نیروهای اردوی ملی افغان کم پیشینه بوده است.

جان نیکلسون، فرمانده عمومی قوای آمریکایی و ناتو در افغانستان، به عنوان بخشی از استراتژی وی برای قطع منابع مالی طالبان، از چند ماه به اینسو حملات هوایی را بر انبارها و لابراتوارهای مخدرات این گروه افزایش داده است.

آموزش‌دهی سربازان افغان در بخش انتقالات و تدارکات هوایی نیز احتمالاً برای تقویت و حمایت از استراتیژی تخریب شبکۀ مخدرات طالبان باشد.

تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی