هیاتی از شورای امنیت سازمان ملل به کابل سفر کرد

21:12:42 - 1396/10/23
b

تهران/ خبرفوری/ منابع در حکومت افغانستان می گویند که محور گفت و گوهای این هیئت با مقام های افغانستان، مشکلات منطقه ای به ویژه چگونگی مبارزه با تروریزم است.

رییس فعلی شورای امنیت سازمان ملل و سفیر ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد، در این هیات حضور دارند.

منابع می گویند که قرار است این هیئت شکایت های افغانستان را که در شورای امنیت سازمان ملل متحد ثبت شده اند، از نزدیک بررسی کنند.

منابع در حکومت افغانستات می گویند که محور گفت و گوهای این هیئت با مقام های افغانستان، مشکلات منطقه ای به ویژه چگونگی مبارزه با هراس افگنی است.

نماینده قزاقستان، رییس دوره ای شورای امنیت سازمان ملل متحد پیش از این گفته است که سازمان ملل متحد توقع دارد که افغانستان به تهدیدهای هراس‌افگنی، قاچاق مواد مخدر و جرم‌های سازمان یافته رسیدگی کند و زمینه را برای گسترش تجارت منطقه‌ای فراهم کند.

در همین حال، شماری از اعضای مجلس نمایندگان و آگاهان سیاسی در این کشور، هرچند از سفر این هیئت استقبال می‏کنند اما تأکید دارند که باید نهادهای جهانی به ویژه سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان، در راستای محو هراس افگنی که به گفتۀ آنان منبع آن در پاکستان است، گام های عملی بردارند.

پیش از این، افغانستان دو بار به این شورای امنیت سازمان ملل شکایت کرده است؛ بار نخست، دربارۀ حمله های موشکی پاکستان بر بخش های مرزی افغانستان و بار دیگر دربارۀ پناه دادن پاکستان به گروه های هراس افگن که در برابر دولت افغانستان و هم پیمانانش می جنگند.

قرار است این هیئت پس از ارزیابی های شان از افغانستان، این شکایت ها را در شورای امنیت سازمان ملل متحد به بررسی بگیرند.

تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی