افغانستان و آمریکا در مرز با پاکستان ماموریت نظامی مشترک راه اندازی کردند

21:50:35 - 1396/10/19
b

تهران/ خبرفوری/ نیروهای نظامی افغانستان ماموریت‌های مشترک را با نظامیان آمریکایی در منطقه‌ی مرزی با پاکستان راه اندازی کرده‌اند.

طرح ماموریت‌ مشترک نظامیان افغانستان و آمریکا، پس از اعلام راهبرد نظامی این کشور برای افغانستان و آسیای جنوبی، ریخته شده است. این طرح شامل حمله‌های زمینی و هوایی علیه تروریستان است.
محمد رادمنش، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی گفت که این طرح اکنون و در گذشته شامل راهبرد این وزارت بوده است.
آقای رادمنش افزود: "نیروهای مرزی ما آنچه در ظرفیت دارند علیه تروریستان استفاده می‌کنند و در برخی موقع‌ها با استفاده از فن آوری آمریکا نیروهای سرحدی را حمایت هوایی می‌کنیم".
برخی از آگاهان راه اندازی ماموریت‌های مشترک در مرز با پاکستان را به نفع افغانستان دانسته‌اند.
جاوید کوهستانی، آگاه نظامی به تلویزیون یک این کشور گفت: "ماموریت‌های خاص در حوزه‌ی دیورند می‌تواند به نابودی مرکزهای هراس افگنی بسیار کمک کند. این ماموریت‌ها بسیار برای افغانستان اهمیت دارد".
به باور آقای کوهستانی، با توجه به وضعیت کنونی رابطه‌ی آمریکا و پاکستان، اگر پاکستان همکاری نکند این احتمال بیشتر می‌شود که "آمریکا در همکاری با افغانستان اقدام‌های مشترک عملیاتی را به اساس داده‌های خاص اطلاعاتی در آن سوی خط دیورند در مرکزهای هراس‌افگنان انجام بدهد".

این در حالیست که وزارت دفاع آمریکا گفته است: "پاکستان در امر مبارزه با هراس افگنی به اند‌ازه‌ی کافی تلاش نکرده است وهم اکنون هراس افگنان در این کشور از لانه‌های امن بر خوردارند. بنابرین در حال حاضر ما منتظر اقدام پاکستان در این زمینه هستیم".

تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی