اولین کارخانه ذوب آهن در افغانستان افتتاح شد

17:10:10 - 1396/10/16
b

خبرفوری/ تهران/ اولین فابریکه(کارخانه) ذوب آهن افغانستان موسوم به "خان استیل" که با سرمایه گذاری 30 میلیون دلاری یک تاجر افغان تاسیس شده است در کابل افتتاح شد.

کارخانه ذوب آهن "خان استیل" که اولین فابریکه ذوب آهن و تولید آهن در افغانستان می باشد، امروز شنبه (16جدی- دی) با حضور محمد اشرف غنی رسما افتتاح شد.

این فابریکه با سرمایه گذاری 30 میلیون دلاری یک تاجر افغان تاسیس شده است و می تواند 30 مورد از نیاز مردم افغانستان تامین کند.

در این فابریکه آهن گادر و سیخ گول(میل گرد) تولید شده وبیش از 700 نفر نیز توانسته اند در آن مشغول فعالیت شوند.

محمداشرف غنی در مراسم افتتاحیه این فابریکه بیان داشت که افغانستان آرام آرام به سمت خود کفایی در حرکت شده و روز به روز به سمت آینده بهتر گام بر می دارد.

آقای غنی گفت که تلاش دارد افغانستان را به یک کشور صادراتی تبدیل کند و به همین منظور از صنعت و سرمایه گذاری کوچک و بزرگ در کشور قاطعانه پشتیبانی می کند.

او بیان داشت که زمینه سرمایه گذاری برای تجار را فراهم می کند و از تجار و سرمایه گذاران مجدانه می می خواهد که برای رشد بنیه های اقتصادی کشور در داخل سرمایه گذاری کنند.

غنی با تاکید بر این که صنعتی ساختن افغانستان یکی از اهداف اساسی حکومت است، افزود که به همین منظور وزارت تجارت و صنایع نیز به وزارت صنعت و تجارت تغییر نام کرده است.

تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی