نور: داعش سوریه امروز در شمال افغانستان می‌جنگند

17:47:45 - 1396/10/11
b

تهران/ خبرفوری/ عطامحمد نور، رییس اجرایی جمعیت اسلامی نفوذ داعش را در شمال کشور پرسش برانگیز می داند و از گسترش فعالیت های این گروه در کشور، هشدار می دهد.

والی(استاندار) برکنار شده بلخ از سوی رییس جمهور که امروز در میان ساکنان ولایت های شمالی و شمال شرقی در بلخ سخن می زد، کارنامه های گروه داعش را وحشتناک توصیف کرد.

وی گفت: "داعشی که دیروز در سوریه و عراق می جنگیدند، امروز در قوش تپه و درزآب (ولسوالی(فرمانداری) هایی در ولایت جوزجان) شما رسیده اند؛ داعشی که دیروز در سوریه و عراق و لبنان می جنگیدند به نام گروه های مختلف جنگ جو، امروز به درۀ خوستک بدخشان شما رسیده، به جنگل های امام صاحب قندوز شما رسیده و به ده ها جای دیگر".

از سویی هم؛ عطا محمد نور رهبری نیروهای امنیتی کشور را به ناتوانی متهم می سازد اما، فداکاری‌های نظامیان کشور را می ستاید.

آقای نور در این باره افزود: "جز از سربازان دلیر ما که می روند، می جنگند و کشته می شوند. این آقایانی که پشت میز نشسته اند و از پشت دیوارهای محافظت شده فرمان می دهند، از داخل موتر(خودرو) های زرهی فرمان می دهند، چه کاری کرده اند؟ امروز بسیاری از تجهیزات نیروهای امنیتی به دست دشمنان هستند".

انتقادهای آقای نور از رهبران حکومت و نهادهای حکومتی پس از آن ابراز می شوند که رییس جمهور پانزده روز پیش وی را از سمت ولایت بلخ برکنار کرد و به جای او، مهندس داوود را به سمت ولایت بلخ معرفی کرد.

اما، آقای نور این تصمیم حکومت را توطئه می داند و هشدار می دهد که هیچ کسی توانایی برکناری وی را ندارد.

تنش ها میان آقای نور و حکومت، با واکنش های زیادی به همراه شده است.

در تازه ترین واکنش ها، شورای عالی احزاب جهادی و ملی، می گوید که حکومت با جریان های سیاسی باید  از راه تعامل مثبت وارد شود.

هرچند حزب جمعیت اسلامی گفته است که مقدمات گفتگو با حکومت فراهم شده و قرار است مستقیمأ در بارۀ ماندن و رفتن آقای نور از ولایت بلخ، بحث شود، اما حکومت تاکنون در این باره چیزی نگفته است.

تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی