وزیر مهاجران افغانستان: در سه سال گذشته ۲میلیون مهاجر به کشور باز گشته اند

12:11:58 - 1396/09/28
b

تهران/ خبرفوری/ وزیر مهاجران و بازگشت‌کنندگان افغانستان در مراسم گرامی‌داشت از «روز جهانی پناهجویان» در کابل، شمار پناهجویان و مهاجرانی را که در سه‌سال گذشته به این کشور بازگردانیده شده‌اند یاهم به‌گونۀ داوطلبانه بازگشته‌اند را دو میلیون نفر عنوان کرد.

وی می‌افزاید که در سال جاری نیز بیش از ۵۰۰هزار تن از کشورهای همسایه بازگشته‌اند و نیز بیش از ۷۵۰ تن از کشورهای اروپایی اخراج شده‌اند.

سیدحسین عالمی بلخی، وزیر مهاجران و بازگشت‌کنندگان خاطرنشان کرد: "اتحادیۀ اروپا به‌صورت محوری کاری‌که می‌کند، ۸۰میلیون یورو برای سال ۲۰۱۷میلادی و ۱۲۴میلیون یورو بار دیگر کمکی برای وضعیت مهاجران و برگشت‌کنند‌گان درنظر گرفته‌اند و اکنون ما روی آن برنامه‌ریزی می‌کنیم".

درهمین حال، رییس اجراییه وضعیت کنونی مهاجران را در کشورهای اروپایی در مقایسه به دوسال پیش، بهتر می‌داند.

عبدالله‌عبدالله، رییس اجراییه می‌گوید: "درحالی‌ که در سطح جهانی چالش‌های بسیاری وجود دارد، در امور مهاجرت و جامعه جهانی و کشورهای کمک‌کننده هنوز هم توجه را به افغانستان حفظ کرده‌اند".

به‌گفتۀ وزارت مهاجران، در کنار این‌که بیش‌از سه‌میلیون مهاجر افغانستان در کشورهای همسایه به‌سر می‌برند، درحدود ۴۷۷هزار پناهجوی افغان در کشورهای اروپایی نیز به‌سر می‌برند.

تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی