اعتراض به برخورد تند گارد ریاست جمهوری افغانستان با خبرنگاران

14:08:23 - 1396/09/26
b

تهران/ خبرفوری/ نی یا نهاد حمایت کننده رسانه‌های آزاد افغانستان برخورد توهین آمیز نیروهای گارد ویژه ریاست جمهوری با خبرنگاران را در جریان پوشش یک برنامه وزارت تحصیلات عالی غیر انسانی خواند.

شماری از خبرنگاران رسانه‌های مختلف افغانستان روز شنبه (25 قوس_آذر) برای پوشش برنامه  دومین نمایشگاه پروژه‌های تکنولوژی اطلاعاتی نهادهای تحصیلی افغانستان به وزارت تحصیلات عالی رفته بودند.

در این نمایشگاه رولا غنی بانوی اول افغانستان نیز دعوت شده بود و گارد ویژه ریاست جمهوری برای محافظت وی، او را همراهی می‌کردند.

خبرنگاران شرکت کننده در این برنامه مدعی شدند که ماموران گارد ویژه ریاست جمهوری (PPS) آنان را با اهانت و تهدید از نمایشگاه بیرون کرده و مانع کار خبرنگاران شده اند. خبرنگاران به دلیل برخورد نادرست محافظان این برنامه را تحریم کردند.

وزارت تحصیلات عالی با انتشار اعلامیه ای از برخورد نیروهای امنیتی با خبرنگاران معذرت خواست.

در همین حال، نی یا نهاد حمایت کننده رسانه های آزاد افغانستان، برخوردهای توهین آمیز نیروهای گارد ریاست جمهوری با خبرنگاران را توهین آمیز و غیرانسانی خواند و از حکومت خواهان رسیدگی به این موضوع شد.

در همین حال، کمیته مصئونیت خبرنگاران که ریاست آن را سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری به عهده دارد گفته که قضیه برخورد نیروهای گارد ریاست جمهوری با خبرنگاران را ثبت کرده و این مساله پیگیری خواهد شد.

تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی