۵۶درصد مردم افغانستان از عملکرد شهرداری ها رضایت دارند

13:29:34 - 1396/09/25
b

تهران/ خبرفوری/ نتایج یک نظرسنجی تازه دیدبان شفافیت افغانستان نشان می‌دهد که 56 درصد مردم از عملکرد شهرداری‌ها در افغانستان رضایت دارند.

سید اکرم افضلی، رییس دیدبان شفافیت افغانستان، امروز شنبه (25 قوس_آذر) در یک نشست خبری در کابل گفت که این نظرسنجی در 9 ولایت (استان) با 4هزارو 500 شهروند صورت گرفته است.

  • آقای افضلی بیان داشت که در این نظرسنجی، درباره دیدگاه شهروندان نسبت به کارکرد شهرداری‌ها در ۱۶ شاخص شامل دسترسی به اطلاعات، اشتراک مردم در تصمیم ها، شنیدن شکایات مردم و جمع آوری زباله‌ها پرسیده شده است.

به گفته وی، این نظرسنجی شهرهای کابل، جلال آباد، هرات، مزارشریف، قندوز، چاریکار، محموراقی، بامیان و گردیز راه‌اندازی شده بود.

رییس دیدبان شفافیت افغانستان گفت که این نظرسنجی نشان می‌دهد که شهروندان کشور نسبتا از کارکردهای شهرداری‌ها رضایت دارند.

آقای افضلی تصریح کرد: "در نه ولایت افغانستان که این سروی انجام شده است، سطح رضایت مردم تقریبأ ۵۶ درصد است و ۵۵ درصد مردم برای خدمات مختلف نمره داده اند".

به گفته وی، ساکنان شهرهای چاریکار، هرات و مزارشریف که در این  نظرسنجی با آنان مصاحبه شده است، بیشترین میزان رضایت را از کارکرد شاروالی‌(شهرداری) های این شهرها، داشتند.

رییس دیدبان شفافیت افغانستان گفت، اما میزان رضایت شرکت کنندگان در این تحقیق، از حسابدهی و مشارکت مردم در تصمیم ها شهرداری‌ها پایین بوده است.

تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی