چهارمین جشنواره فیلم دانشگاه کابل برگزار شد

21:39:37 - 1396/09/22
b

تهران/ خبرفوری/ چهارمين جشنواره‌ی فیلم‌های انيميشن، داستانی كوتاه و مستند در دانشگاه كابل برگزار شد. در این جشنواره یک روزه، ۳۰ فیلم به همراه پنج فیلم انيميشن خارجی به نمايش گذاشته شدند.

در پایان این جشنواره، فیلم «نقطۀ عطف» از حزب الله سلطانی تندیس بهترین فیلم داستانی کوتاه را به دست آورد.

فیلم «پوقانۀ(بادکنک) سیاه» از علی رضا حیدری تندیس بهترین فیلم انیمیشن این جشنواره را به دست آورد و فیلم «زیر چراغ سرخ» از حسیبا ابراهیمی تندیس بهترین فیلم از نگاه داوران را گرفت.

از ميان ۳۰ فیلمی كه در اين جشنواره یک روزه به نمايش گذاشته شده اند، هشت فیلم ويژه برای اين جشنواره ساخته شده بودند و فیلم‌های دیگر پیش از این ساخته شده بودند.

ناصر هاشمی، یکی از برگزار كنند‌گان این جشنواره، گفت: "پانزده فیلم انیمیشن برای این جشنواره انتخاب شد و ده فیلم داستانی کوتاه و مستند و پنج فیلم خارجی انیمیشن را برای این جشنواره انتخاب شدند".

فیلم سازان افغانستان میگويند كه هرچند این جشنواره با مشكلات بسیار برگزار شده است، اما آن را یک دستاورد خوب برای فیلم سازان جوان این کشور می‌دانند.

جوان شير حيدری، رييس اتحاديه سينماگران افغانستان گفت: "با همه حالات، با همه شرایط ناامنی، با همه نابسامانی ها، کمبودی‌ها و با همه بدبختی‌های که سرمردم ما آمدند اما این جشنواره برگزار شد و زمینه‌ها برای فعالیت‌های هنری مساعد است".

هیأت پذيرش فیلم‌های اين جشنواره می‌گويد كه در میان فیلم‌ها، پانزده فیلم انيميشن نیز حضور دارند.

علی محمدی، از اعضای هيئت پذيرش، گفت: "علت گزیده شدن انیمیشن‌های خارجی و نمایش آنان در این جشنواره جنبه آموزشی این انیمیشن‌ها بودند. تا انیمیشن سازان ما بتوانند در این زمینۀ کارهای بهتری داشته باشند".

تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی