والی هرات: کار ساخت خط آهن ترکمنستان_ تورغندی آغاز شده است

16:41:05 - 1396/09/20
b

تهران/ خبرفوری/ مقام‌های محلی در هرات می‌گویند که کار بازسازی خط آهن ترکمنستان ـ تورغندی آغاز شده و با تکمیل آن، روابط میان دو کشور افغانستان و ترکمنستان تقویت خواهد شد.

"محمد آصف رحیمی"، والی(استاندار) هرات با اشاره به سفر رييس جمهور به بادغيس و افتتاح سرك (جاده) قيصار- لامان، گشایش کار این سرک را دست آورد عظيم برای مردم کشور، بخصوص شهروندان مسير سرک عنوان كرد.

والی هرات در عین حال پيشرفت كار سرك ارملغ - لامان را نیز رضايت بخش خواند.

این مقام بلند رتبه دولتی با بیان این مطلب که كار بازسازي خط آهن تركمنستان- تورغندی نیز آغاز شده، تکمیل این خط آهن را در تقویت روابط عمیق دوستی و تجارتی بین دو کشور مهم خواند.

والی هرات اجرای این طرح‌های توسعه‌ای را در انکشاف اقتصادی و بهبود وضعیت زندگی مردم اثرگذار دانست و از تلاش‌ها و توجهات رهبران حکومت وحدت ملی قدردانی کرد.

رحیمی درعین حال از پيشرفت آمادگی‌ها بخاطر آغاز كار تاپی در داخل افغانستان و فراهم‌آوري تسهيلات مناسب به منظور پذیرایی از مهمانان یاد آوری کرد.

این در حالی است که وضعیت امنیتی و وجود گروه‌های هراس افکن در هرات باعث شده تا مردم این ولایت به آغاز کار پروژه‌ی تاپی در زمان معین خوشبین نباشند.

از سویی هم به زودی کار قطعه‌ی چهارم خط آهن هرات ـ خواف در هرات آغاز شده و با تکمیل شدن این پروژه‌، دسترسی تاجران به خط حمل و نقل سریع و کم هزینه میسر خواهد شد.

تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی