مسابقه دوچرخه سواری صلح در بامیان برگزار شد

14:15:25 - 1396/08/25
b

تهران/ خبرفوری// مسابقات بایسکل رانی(دوچرخه) سواری بامیان با شعار برقراری صلح و امنیت در افغونستان در ولایت(استان) برگزار شد.

این برنامه از طرف موسسه آکسفام و با همکاری ریاست اطلاعات و فرهنگ بامیان و کمیته صلح این ولایت برگزار شد که در آن نزدیک به ۳۰ تن از خانم ها و آقایان اشتراک کرده و حدود ۱۰ کیلومتر را رکاب زدند.

در این مسابقات، زهرا از بخش خانم ها و مرتضی از بخش آقایان توانستند مقام های اول و نجیلا سخی زاده، مومنه، بسم الله و احمد به ترتیب توانستند مقامهای دوم و سوم را در بخش بانوان و مردان از آن خود نمایند.

سید احمد حسین احمد پور ؛ سرپرست اداره اطلاعات و فرهنگ ولایت بامیان، هدف از برگزاری این مسابقات را برگزاری صلح سراسری در کشور عنوان کرده، گفت: "ورزش نه تنها بر صحت و روان ورزشکاران مفید بوده بلکه پیام صلح را برای تمامی شهروندان کشور نیز می رساند."

عنایت الله عثمانی؛ نماینده موسسه آکسفام در بامیان، هدف از این برنامه را تقویت صلح و ثبات در کشور عنوان کرد و گفت: "برگزاری چنین مسابقاتی می‌تواند الهام بخش صلح برای تمامی شهروندان کشور باشد."

زهرا که توانست مقام اول را در این مسابقات کسب کند، نیز گفت: "هدف از اینکه در این مسابقات شرکت کردم رکاب زدن برای صلح بوده و امیدواریم که روزی شاهد برقراری صلح سراسری در کشور باشیم."

تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی