تیم شاهین آسمایی قهرمان ششمین دور لیگ برتر فوتبال افغانستان است

23:21:00 - 1396/08/05
b

تهران/ خبرفوری// در دیدار پایانی ششمین دور رقابت‏ های لیگ برتر فوتبال افغانستان که جمعه شب در استادیوم فدراسیون فوتبال افغانستان برگزار شد، تیم فوتبال شاهین آسمایی با برتری چهار بر سه در برابر تیم دمیوند اتلان، قهرمان این دوره از بازی ها شد.

این برای چهارمین بار پیاپی است که تیم فوتبال شاهین آسمایی جام قهرمانی بازی های لیگ برتر فوتبال افغانستان را به خانه می برد.

در لیگ برتر فوتبال افغانستان تیم هایی از نقاط مختلف این کشور شرکت میکنند، این لیگ در حالی ششمین دوره خود را پشت سر می گذارد که همه بازی ها در کابل برگزار میشود و برگزار کننده آن شرکت های خصوصی در افغانستان هستند.

بعد از سرنگونی طالبان در افغانستان فوتبال افغانستان جان تازه ای گرفت، فدراسیون فوتبال این کشور تشکیل شد. تیم ملی فوتبال افغانستان که بیشتر بازیکنان آن عضو تیم های لیگ برتری این کشور هستند، قهرمان بازی های فوتبال جنوب آسیا در هند شد.
تیم های ملی فوتبال افغانستان در رده های مختلف سنی هم اکنون در مسابقات مختلف شرکت میکنند، و افغانستان تیم های ملی فوتبال ساحلی و تیم ملی فوتسال هم دارد.
در مجموع فوتبال یک ورزش پرطرفدار در افغانستان است، نوجوانان و جوانان افغانستان علاقه زیادی به باشگاه های اسپانیا به خصوص تیم های بارسلونا و رئال مادرید دارند، و مسی و رونالدو محبوب ترین فوتبالیست های معاصر در افغانستان هستند.

تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی