علی کفاشیان به نمایندگی از AFC به کابل سفر کرد

11:41:44 - 1396/07/23
b

تهران/ خبرفوری// هیاتی به سرپرستی علی کفاشیان، معاون فدارسیون فوتبال آسیا (AFC) برای رفع تنش و بررسی مداخلات اشخاص و افراد در تیم ملی فوتبال به افغانستان آمد.

آقای کفاشیان در دیدار با عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان بر قطع مداخلات سیاسی بر فوتبال افغانستان پافشاری کرد و گفت که فوتبال نباید سیاسی شود.

دکتر عبدالله نیز در این دیدار وعده داده که نهادهای ورزشی به ویژه فوتبال در این کشور غیر سیاسی خواهد شد و اطمینان داد که پس از این جلوی مداخله سیاسی در کار نهادهای ورزشی از جمله فدراسیون فوتبال افغانستان را خواهد گرفت.

در همین حال، یوسف کارگر؛ سر مربی تیم ملی فوتبال افغانستان گفت که هدف از سفر این هیئت بررسی وضعیت فوتبال افغانستان و تعیین تاریخ برگزاری انتخاب رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان است.

قرار بود که انتخابات فدراسیون فوتبال افغانستان برای انتخاب رئیس روز ۱۶ حمل (فروردین) سال جاری برگزار شود اما به دلیل دخالت مقام‌های دولتی در این روند فیفا آن را به تعویق انداخت.

آقای کارگر خاطرنشان کرد که تصمیم این هیئت درباره فدراسیون فوتبال افغانستان می‌تواند بر رشد فوتبال در این کشور تاثیرگذار باشد.

قرار است که این هیئت پس از پایان بررسی‌هایش درباره فوتبال افغانستان به فدراسیون فوتبال آسیا گزارش دهد.

فوتبال افغانستان در رده بندی فیفا در جایگاه ۱۵۸ قرار دارد. قبل از این تنش‌ها، فوتبال افغانستان توانسته بود، رتبه ۱۲۹ را در رده بندی جهانی فیفا به دست آورد.

منبع: بی بی سی، آوا

تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی