بازمانده از تحصیل؛ برای افغانستان مدال طلا به ارمغان آورد

19:19:57 - 1396/07/17
b

تهران/ خبر فوری// حسین بخش صفری، تنها ورزشکار افغانستان است که از رقابت های داخل سالن آسیا که چندی قبل در ترکمنستان برگزار شد، مدال طلا بدست آورد.


حسین بخش صفری فارغ صنف دوازدهم مکتب است و به دلیل مشکلات اقتصادی نتوانسته ادامه تحصیل بدهد، او از نه سالگی ورزش را دنبال کرده است.

وی در سال ۱۳۷۵ در یک خانواده ی زحمت‌کش و محروم در ولسوالی (فرمانداری) شیبر ولایت (استان) بامیان به دنیا آمده است. این مرد طلایی افغانستان پنج برادر دارد و پدر او کارگر است. حسین و خانواده اش در یک خانۀ عادی در یکی از محله های شهر کابل زند‌گی می‌کنند.

این ملی پوش افغانستانی شش سال است که عضو تیم ملی جدجیستو کشورش است و علاقه به وطن و پشتکار در ورزش را مهمترین علت موفقیت خود می داند.

غلام حسین صفری پدر حسین بخش صفری در رابطه با احساس خود زمانی که فرزندش موفق به کسب مدال طلا شد گفت: «بسیار خوشحال شدم. وقتی شنیدم حسین مدال طلا گرفته در آسمان‌ها پرواز کردم».

ورزشکاران افغانستان در پنجمین دور از رقابت‌های داخل سالن آسیا که میزبانی ترکمنستان برگزار شد توانستند، یک مدال طلا، یک مدال نقره و ده مدال برنز را از آن خود کنند و در رده بندی مدال ها در جایگاه 26 بایستند.

تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی