نقاشی مریم 12 ساله در میان ۲۰ نقاشی برتر سازمان ملل متحد

17:15:56 - 1396/07/11
b

برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد اعلام کرد که نقاشی مریم احمدی از ولایت بادغیس در شمال افغانستان، از میان ۱۲۰ اثر نقاشی از ۲۲ کشور جهان، به ۲۰ نقاشی برتر این دوره از مسابقات این سازمان با عنوان "صفر ساختن گرسنگی، آینده با غذا آغاز می‌شود" راه یافته‌ است.

مریم احمدی در نقاشی خود، وضعیت مکتب خود را که در آن درس میخواند. در این نقاشی شما می بینید که مکتب مریم کلاس‌های درس کافی ندارد و دانش‌آموزان اکثرا در فضای باز و در حیاط مدرسه درس می‌خوانند.

Image title


این دانش‌آموز ۱۲ سال دارد و شاگرد صنف هفتم مکتب در منطقه آبگرمک قلعه‌نو، مرکز ولایت بادغیس است.

مریم احمدی به نقاشی علاقه زیادی دارد و می‌خواهد به تمام جهان سفر کند. این دختر ۱۲ ساله آرزو دارد که مشکلات خود را از طریق نقاشی به جهان بگوید.

خبرگزاری جمهور در این باره نوشت؛ برای شرکت در این مسابقه ۴۰ نقاشی از افغانستان به کشور ایتالیا فرستاده شده بود و قرار است که نقاشی های منتخب در این رقابت در تقویم‌ها و کارت‌های تبریک سازمان جهانی غذا چاپ شود.

قبل از این نیز شماری از کودکان خیابانی که به دست‌فروشان "دوره‌گرد" شهرت دارند، توانسته‌ بودند که رقابت های سازمان‌های جهانی سهم بگیرند.

در سال ۱۳۹۴ ویس یکی از این کودکان خیابانی کابل توانست در یک مسابقه نقاشی سازمان بهداشت جهانی درباره بهداشت غذایی مقام اول را بدست آورد.

تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی