دانش‌آموزان اتباع خارجی فاقد مدارک هویتی در مدارس ایران ثبت نام می‌شوند

12:17:17 - 1396/06/11
b

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ایران گفت: دانش آموزان اتباع باید با کارت حمایت تحصیلی همانند سابر دانش آموزان در مدارس ثبت نام شوند.

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، «رضوان حکیم‌زاده» معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ایران  درباره ثبت نام اتباع خارجی و دانش‌آموزان فاقد مدارک هویتی در مدارس اظهار کرد: آموزش و پرورش موظف است دانش‌آموزان را با داشتن کارت حمایتی تحصیلی ثبت نام کند و جلساتی را در این رابطه با وزارت کشور برگزار کردیم.

وی افزود: در تاریخ 19 تیر/ سرطان  امسال ابلاغیه ثبت‌نام دانش‌آموزان فاقد مدارک هویتی صادر شد و استفاده از کارت حمایت تحصیلی برای ثبت نام دانش آموزان اتباع تعیین شد.

تسنیم به نقل از معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش نوشت: بر اساس ضوابط, اتباع خارجی از طریق صدور کارت حمایت تحصیلی در مدارس ثبت‌نام می‌شوند و شرایط ثبت نام آنها مانند دانش آموزان داخل کشور است.

وی ادامه داد: بر اساس دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر تحصیل تمام دانش‌آموزان حتی دانش‌آموزان اتباع فاقد مدارک هویتی باید در مدارس ثبت نام شوند. و اقدامات لازم در آموزش و پرورش انجام شده تا دانش آموزان از تحصیل باز نمانند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در برنامه تلویزیونی پرسشگر درباره ثبت‌نام از دانش‌آموزان اتباع به شرط دریافت پول بیان کرد: ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس دولتی رایگان است و مدارس اجازه دریافت پول هنگام ثبت‌نام را ندارند و دانش‌آموزان اتباع نیز بعد از صدور برگه هویت تحصیلی از فرمانداری‌ها امکان ثبت‌نام در مدارس را داشته و سعی می کنیم پوشش تحصیلی برای تمامی دانش آموزان لحاظ شود. 

تعداد نظرات : 0

ارسال نظر

شبکه های اجتماعی